ثبت نام

OR

نام کاربری انجمن(با این نام کاربری، یک حساب کاربری در انجمن Strucdesigner ساخته خواهد شد و با همین گذرواژه قابل دسترسی خواهد بود) ادرس انجمن https://forum.strucdesigner.com

آیا همکنون حساب کاربری دارید? ورود

ورود

OR
visibility

ایا تا به حال در سایت ثبت نام نکرده اید? ورود به ثبت نام

Newsletter

Submit to our newsletter to receive exclusive stories delivered to you inbox!

طراحی چشمه اتصال برای ستونـهای H شکل، BOX و صلیبی:

یکی از قابلیتهای برنامه تحت وب با پردازش ابری طراحی ساختمان strucdesigner طراحی چشمه اتصال برای ستونـهای H شکل، BOX و صلیبی می باشد.در این جا قصد داریم توضیح مختصری در این رابطه به کاربران بدهیم.

مقدمه ایی بر چشمه اتصال برای ستونـهای H شکل، BOX و صلیبی:

ناحیه ایی از جان ستون که در محل اتصال به تیر (روبروی تیر) قرار دارد چشمه اتصال نام دارد.چشمه اتصال واسطه انتقال لنگر تیرها به ستون ها بوده و باعث پیوستگی تیر و ستون می شود.در صورت ضعف چشمه اتصال بین تیر و ستون یک دوران نسبی ایجاد می شود و دوران تیر و ستون یکسان نخواهد بود این ناحیه به دلیل هم جهت بودن لنگر تیرهای دو سمت اتصال در زلزله در معرض برش زیادی قرار می گیرد و موجب نوع دیگری از مکانیزم تسلیم در سیستم قاب خمشی به نام مفصل پلاستیک برشی می شود. شایان ذکر است که 10 تا 15 درصد جابجایی طبقه می تواند ناشی از تغییر شکل های برشی چشمه باشد. اگر چشمه اتصال ضعیف باشد شکست ترد به دلیل ایجاد مفاصل پلاستیک در ستون داریم.منظور از طراحی چشمه اتصال طراحی ورق های مضاعف و پیوستگی و جوشهای انها می باشد. نکته قابل بیان از طرف نویسنده این است که تمام روابط موجود در ایین نامه برای طراحی چشمه های اتصال مربوط به ستون های H شکل میباشد.برای طراحی چشمه اتصال ستون های باکس و صلیبی از این الگوی طراحی برای ستونهای H شکل با تقسیر های مهندسی و شیوه هایی که در کتابهای طراحی بیان شده استفاده میشود. تیم strucdesigner سعی کرده با اخرین حد وسواس ، یکبار و برای همیشه کاملاترین و صحیح ترین فلوچارت طراحی را برای تمام انواع ستونها مخصوصا ستونهای باکس و صلیبی ارائه دهد.در ضمن از شما عزیزان هم درخواست دارد اگر نکته ایی به نظرتان میرسد حتما در بخش انجمن سایت در بخش مربوطه ما را یاری بفرمایید.

دیتیل چشمه اتصال

خروجی های برنامه انلاین با پردازش ابری طراحی ساختمان strucdesigner برای چشمه های اتصال :

خروجی های برنامه strucdesigner بر دو پایه استوار است
1-خروجی برای دانشجویان:

معمولا در کتابهای عمرانی طراحی فولادی وقتی که درس نامه به پایان میرسد و نوبت به ارائه مثال میرسد یک مثال از یک حالت بسیار ساده زده میشود و ممکن است مواردی از ایتم های طراحی گفته نشود و یا با توضیحات کم از روی ان عبور شود. به همین منظور برنامه strucdesigner با دیدی اموزشی ، توضیحات کامل و مفصلی با بیان منبع برای هر ایتم از طراحی میدهد. به طوری که به جرات میتوان این برنامه را یک کتاب زنده دانست که اماده است هر نوع مثالی ، با هر نوع حالتی را حل کند و نتایج را به صورت یک فایل ورد ریز محاسبات با توضیحات کامل و ذکر منبع و بند های ایین نامه در اختیار دانشجویان قرار دهد. ما قصد داشتیم که این بخش را به صورت مجانی در اختیار دانشجویان قرار دهیم ولی با توجه به پردازش ابری این برنامه و احتمال اینکه یک نفر شروع کند هزاران درخواست طراحی رو روانه سرور ما کنه از این کار صرف نظر کردیم و در عوض مبالغ کمی رو برای این ایتم ها قرار دادیم.برنامه قادر است برای این بخش خروجی های از جنس فایل word با قابلیت edite به صورت ریز محاسبات برای گره های مشخص شده یا جدولی از نتایج برای تمام یا بخشی از گره های مشخص شده به همرا دیتایل های فراوان به دانشجویان بدهد.البته نتایج برای گره های با تیر های تیپ بندی نشده اند.

2-خروجی برای شرکت های مشاور:

برنامه strucdesigner بعد از تیپ بندی اتصالات چشمه ها را برای تیرهای تیپ شده طراحی میکند.جدولی از نتایج را برای تمام یا گره های انتخاب شده به شما میدهد و اگر به طراحی شک داشتید یا برای نمونه برای گره های مشخص شده از سوی کاربر فایلهای ریز محاسبات را با دیتیلهای فراوان و طراحی مرحله به مرحله به صورت کاملا شفاف بدون کج تابی با ذکر منابع و دیتیلهای فراوان به شما میدهد کلیه خروجی ها از نوع ورد بوده و قابلیت edite دارند و زیبنده دفترچه های محاسبات ساختمانها خواهند بود.