ثبت نام

OR

نام کاربری انجمن(با این نام کاربری، یک حساب کاربری در انجمن Strucdesigner ساخته خواهد شد و با همین گذرواژه قابل دسترسی خواهد بود) ادرس انجمن https://forum.strucdesigner.com

آیا همکنون حساب کاربری دارید? ورود

ورود

OR
visibility

ایا تا به حال در سایت ثبت نام نکرده اید? ورود به ثبت نام

Newsletter

Submit to our newsletter to receive exclusive stories delivered to you inbox!

اتصال کله‌ گاوی یا اتصال جوشی با کمک ورق های روسری و زیر سری(WFP):

یکی از قابلیتهای برنامه تحت وب با پردازش ابری طراحی ساختمان strucdesigner طراحی اتصال کله گاوی یا اتصال جوشی با کمک ورقهای روسری و زیر سری (WFP) می باشد.در این جا قصد داریم توضیح مختصری در این رابطه به کاربران بدهیم.

مقدمه ایی بر اتصال کله‌ گاوی یا اتصال جوشی با کمک ورق های روسری و زیر سری(WFP):

یکی از متداول ترین و قدیمی ترین اتصالات جوشی پیش تایید شده در ایران اتصال گیردار جوشی با ورق های روسری و زیر سری می باشد که مبحث 10 استفاده از ان را به قاب های خمشی متوسط و کم محدود کرده. این اتصال تنها اتصال پیش تایید شده است که در استاندارد AISC358 وجود ندارد.ورق های زیر سری و روسری با جوش شیاری با نفوذ کامل به بال ستون و با جوش گوشه به بال تیر متصل میشوند تا وظیفه تحمل لنگر بر ستون را به عهده داشته باشند. ورق اتصال جان وظیفه تحمل برش بر ستون رو به عهده دارد.معمولا ورق های زیر سری در کارخانه به ستون جوش میشود و امکان حصول جوش شیاری با ϕ=1 برای آن قابل انتظار است ، لیکن ورق روسری در کارگاه به ستون جوش میشود و بهتر است برای این جوش ضریب کیفیت 0.75 یا 0.85 استفاده نمود.در نتیجه برای تامین بعد و طول جوش لازم ورق روسری عرض ان در محل اتصال به ستون لازم است افزایش یابد و در نتیجه ورق روسری به شکل کله گاوی دراید. منبع ایین نامه اتصالات در سازه های فولادی نشریه شماره 264.تیم strucdesigner سعی کرده با اخرین حد وسواس ، یکبار و برای همیشه کاملاترین و صحیح ترین فلوچارت طراحی را برای این اتصال ارائه دهد.در ضمن از شما عزیزان هم درخواست دارد اگر نکته ایی به نظرتان میرسد حتما در بخش انجمن سایت در بخش مربوطه ما را یاری بفرمایید.

دیتیل اتصال کله گاوی

خروجی های برنامه انلاین با پردازش ابری طراحی ساختمان strucdesigner برای اتصال کله گاوی :

خروجی های برنامه strucdesigner بر دو پایه استوار است
1-خروجی برای دانشجویان:
معمولا در کتابهای عمرانی طراحی فولادی وقتی که درس نامه به پایان میرسد و نوبت به ارائه مثال میرسد یک مثال از یک حالت بسیار ساده زده میشود و ممکن است مواردی از ایتم های طراحی گفته نشود و یا با توضیحات کم از روی ان عبور شود. به همین منظور برنامه strucdesigner با دیدی اموزشی ، توضیحات کامل و مفصلی با بیان منبع برای هر ایتم از طراحی میدهد. به طوری که به جرات میتوان این برنامه را یک کتاب زنده دانست که اماده است هر نوع مثالی ، با هر نوع حالتی را حل کند مثلا طراحی اتصال برای تیر های طره و حلش را به صورت ریز محاسبات با توضیحات کامل و ذکر منبع و بند های ایین نامه در اختیار دانشجویان قرار دهد. ما قصد داشتیم که این بخش را به صورت مجانی در اختیار دانشجویان قرار دهیم ولی با توجه به پردازش ابری این برنامه و احتمال اینکه یک نفر شروع کند هزاران درخواست طراحی رو روانه سرور ما کنه از این کار صرف نظر کردیم و در عوض مبالغ کمی رو برای این ایتم ها قرار دادیم. برنامه قادر است برای این بخش خروجی های از جنس فایل word با قابلیت edite به صورت ریز محاسبات برای تیر های مشخص شده یا جدولی از نتایج برای تمام یا بخشی از تیر های مشخص شده به دانشجویان بدهد.البته نتایج تیپ بندی نشده اند.
2-خروجی برای شرکت های مشاور:
برنامه strucdesigner قابلیت طراحی اتصالات به صورت تیپ را دارد. برای طراحی اتصال به صورت تیپ اگر واقعا بخواهیم تمام محاسبات لازمه را انجام دهیم شاید به چند ماه زمان نیاز داشته باشد.ولی برنامه با کمک از کامپیوتر این محاسبات را به صورت تمام و کمال در چند ثانیه انجام میدهد و ریز محاسبات یا جدول محاسبات را برای تمام یا بخشی از تیرهای انتخاب شده به طراحان عزیز ارائه میدهد. در ضمن برنامه در طراحی خودش تمامی حالات ممکن و انتخاب بهترین حالت که کم هزینه تر است را مد نظر قرار میدهد. مثلا در طراحی ورق یا ورق های اتصال جان چندین حالت را طراحی میکند و بهینه ترین وضع را انتخاب میکند. استفاده از این برنامه مطمئنن طراحی های بی عیب و نقص و کاملا بهینه را به کاربران می دهد. برای تیپ بندی فقد کافی هست در صفحه سوم سایت (مراجعه شود به فیلم در صفحه اول سایت).فواصل تیر ها را به صورت دلخواه بدهید. اموزش لازم در صفحه سوم برای این کار وجود دارد.