ثبت نام

OR

نام کاربری انجمن(با این نام کاربری، یک حساب کاربری در انجمن Strucdesigner ساخته خواهد شد و با همین گذرواژه قابل دسترسی خواهد بود) ادرس انجمن https://forum.strucdesigner.com

آیا همکنون حساب کاربری دارید? ورود

ورود

OR
visibility

ایا تا به حال در سایت ثبت نام نکرده اید? ورود به ثبت نام

Newsletter

Submit to our newsletter to receive exclusive stories delivered to you inbox!

اتصال پیچی به کمک ورق های روسری و زیرسری(BFP):

یکی از قابلیتهای برنامه تحت وب با پردازش ابری طراحی ساختمان strucdesigner طراحی اتصال پیچی به کمک ورق های روسری و زیرسری(BFP) می باشد.در این جا قصد داریم توضیح مختصری در این رابطه به کاربران بدهیم.

مقدمه ایی بر اتصال پیچی به کمک ورق های روسری و زیرسری(BFP):

یکی دیگر از اتصالات پیش تایید شده در استاندارد AISC 358 و مبحث دهم ایین نامه ایران اتصال پیچی به کمک ورق های روسری و زیرسری(BFP) میباشد.این اتصال در قاب های خمشی ویژه ، متوسط و کم کاربرد دارد.در این نوع اتصال ورق های روسری و زیر سری با جوش شیاری با نفوذ کامل (cjp) به بال ستون و با استفاده از پیچ های پر مقاومت 10.9 به بال های تیر متصل میشوند.پیچ ها در روی بال تیر در دو ردیف به صورت قرینه حول محور تیر چیده میشوند.برای اتصال جان تیر به ستون از ورق تکی جان استفاده میشود.این ورق با استفاده از پیچ به جان تیر با سوراخ های لوبیایی کوتاه افقی و با استفاده از جوش شیاری یا جوش گوشه دو طرفه به بال ستون متصل میشود.

دیتیل اتصال BFP

خروجی های برنامه انلاین با پردازش ابری طراحی ساختمان strucdesigner برای اتصال BFP :

خروجی های برنامه strucdesigner بر دو پایه استوار است
1-خروجی برای دانشجویان:
معمولا در کتابهای عمرانی طراحی فولادی وقتی که درسنامه به پایان میرسد و نوبت به ارائه مثال میرسد یک مثال از یک حالت بسیار ساده زده میشود و ممکن است مواردی از ایتم های طراحی گفته نشود و یا با توضیحات کم از روی ان عبور شود. به همین منظور برنامه strucdesigner با دیدی اموزشی ، توضیحات کامل و مفصلی با بیان منبع برای هر ایتم از طراحی میدهد. به طوری که به جرات میتوان این برنامه را یک کتاب زنده دانست که اماده است هر نوع مثالی ، با هر نوع حالتی را حل کند مثلا طراحی اتصال برای تیر های طره و حلش را به صورت ریز محاسبات با توضیحات کامل و ذکر منبع و بند های ایین نامه در اختیار دانشجویان قرار دهد. ما قصد داشتیم که این بخش را به صورت مجانی در اختیار دانشجویان قرار دهیم ولی با توجه به پردازش ابری این برنامه و احتمال اینکه یک نفر شروع کند هزاران درخواست طراحی رو روانه سرور ما کنه از این کار صرف نظر کردیم و در عوض مبالغ کمی رو برای این ایتم ها قرار دادیم. برنامه قادر است برای این بخش خروجی های از جنس فایل word با قابلیت edite به صورت ریز محاسبات برای تیر های مشخص شده یا جدولی از نتایج برای تمام یا بخشی از تیر های مشخص شده به دانشجویان بدهد.البته نتایج تیپ بندی نشده اند.
2-خروجی برای شرکت های مشاور:
برنامه strucdesigner قابلیت طراحی اتصالات به صورت تیپ را دارد. برای طراحی اتصال به صورت تیپ اگر واقعا بخواهیم تمام محاسبات لازمه را انجام دهیم شاید به چند ماه زمان نیاز داشته باشد.ولی برنامه با کمک از کامپیوتر این محاسبات را به صورت تمام و کمال در چند ثانیه انجام میدهد و ریز محاسبات یا جدول محاسبات را برای تمام یا بخشی از تیرهای انتخاب شده به طراحان عزیز ارائه میدهد. در ضمن برنامه در طراحی خودش تمامی حالات ممکن و انتخاب بهترین حالت که کم هزینه تر است را مد نظر قرار میدهد. مثلا در طراحی ورق اتصال جان چندین حالت را طراحی میکند و بهینه ترین وضع را انتخاب میکند. استفاده از این برنامه مطمئنن طراحی های بی عیب و نقص و کاملا بهینه را به کاربران می دهد. برای تیپ بندی فقد کافی هست در صفحه سوم سایت (مراجعه شود به فیلم در صفحه اول سایت).فواصل تیر ها را به صورت دلخواه بدهید. اموزش لازم در صفحه سوم برای این کار وجود دارد.